Lithuanian English French German Norwegian Russian

Straipsniai

Vasara su Humana

       2019 metų projekte ,,Gyvenk prasmingai – maitinkis teisingai" dalyvavo 46 vaikai iš Jurbarko miesto, kuriuos kasdien maitinome pietumis ir pavakariais. Projekto trukmė 2 mėnesiai ( nuo 2019-07-01 iki 2019-08-30). Šiame projekte visos paskirtos lėšos ir veikla buvo taikomos sveikam maisto gaminimui bei vaikų švietimui apie sveiką mitybą ir jos naudą. Vaikus išmokėme, kad sveika mityba yra ne tik naudinga, bet taip pat ir įdomi. Parodėme, kad iš sveikų produktų galima pagaminti skanų maistą, kuris padaro mus energingesniais ne tik fiziški tačiau ir psichologiškai, suteikia mums reikiamus vitaminus kurie sustiprina mūsų imunitetą. Stengėmės, kad kiekvieno gaminimo metu vaikai galėtų išreikšti save, pasinaudodavome ne tik maistu ir reikalingais įrankiais, tuo pačiu įtraukdavome ir kūrybą.

        Projekte dalyvaujantys vaikai buvo supažindinti su pagrindinėmis sveikos mitybos taisyklėmis:

1. Kasdien valgyti grūdinių produktų, šviežių vietinių daržovių ir vaisių.

2. Sumažinti riebalų vartojimą.

3. Rinktis maisto produktus turinčius mažiau cukraus.

4. Reguliariai valgyti bei neužmiršti gerti pakankamai skysčių, ypač vandens.

       Projekto metu kiekvieną savaitę buvo sudarytas meniu kuriuo vadovaujantis 2 kartus dienoje gamindavo projekto virėja Irena Kaminskienė. Jai padėdavo vaikai. Produktus kiekvieną savaitę tiekė vietiniai ūkininkai - pieno produktai, daržovės ir mėsa. Skirtų lėšų dėka vaikams buvo suteikta galimybė kasdien gauti ne tik nemokamą, bet ir sveiką, subalansuotą maitinimą. Padedant darbuotojams vaikai išmoko kaip reikia paruošti sveiką maistą, sužinojo kokios yra alternatyvos saldumynams, buvo mokomi kaip reikia serviruoti stalą ir naudotis įrankiais valgant.

     Sužinojome kaip atsisakyti nesveiko maisto. Radome sprendimą, kad net labiausiai vaikų mėgstamą maistą, kurio energetinė vertė skurdi, galima paversti sveikesniu. Kartu su vaikais domėjomės vaisių ir daržovių nauda, skaitėme etiketes ant maisto produktų, svarstėme kurie produktai labiau tinkami. Su virėjos pagalba kepėme picas iš ruginių pilno grūdo miltų, virėme uogienes, kepėme pyragus su vaisiais, o vietoje cukraus naudojome medų. Vaikai liko nustebinti, kad iš sveikų produktų įmanoma pagaminti ne tik troškinius, sriubas, salotas ar apkepus, bet ir mėgstamus desertus. Taip pat turėjome sulčių degustaciją, kurios metu sužinojome kaip atsiranda sultys, galėjome paragauti įvairių skonių, galiausiai įvertinome, kad natūraliai spaustos ne tik naudingesnės, bet ir skanesnės. Sulaukėme atsiliepimų iš tėvų, kad vakare po dienos veiklų vaikai grįžę namo nudžiugindavo tėvus patys pagaminę sveikesnę vakarienę.

Autorė Dovilė Padegimienė

Gyvenk prasmingai - maitinkis teisingai1 kopija

 

 

Gyvenk prasmingai - maitinkis teisingai