Lithuanian English French German Norwegian Russian

Straipsniai

Raudonės vaikų dienos užimtumo centro veiklos

Raudonės vaikų dienos užimtumo centrą lanko 25 vaikai.

 

 

Trumpai apie II-ojo ir III-ojo 2016 metų ketvirčių veiklas.

Balandžio – birželio mėnesiais veiklas pradedame susirinkimu, kuriame kalbame apie savo norus ir lūkesčius, draugiškumą ir mandagumą. Akcentuojame, kad elgtis su kitais reikia taip, kaip norėtume, kad elgtųsi su mumis. Vaikai pažadėjo, kad patyčių dienos centre nebus.

 

Organizavome vaikų rašytojo H.K. Anderseno pasakų savaitę, kurios metu jas skaitėme ir aptarėme, iliustravome pasaką „ Piemenaitė ir kaminkrėtys“. Dalyvavome sveikatingumo dienoje, mokėmės taisyklingai daryti mankštą, atsakinėjome į klausimus apie sveiką mitybą, sprendėme kryžiažodžius.

Esant palankiam orui, laiką leidome gamtoje, pakabinome 5 inkilus. Laikas nuo laiko vaikai stebėjo kas juose apsigyveno. Būdami gamtoje stebėjome kaip atbunda gamta, kaip ji puošiasi naujai pražydusiais žiedais ir žalumynais. O prastu oru vaikai savo piešiniuose stengėsi atvaizduoti savo patirtus pavasarinius įspūdžius.

Kalbėjome apie įvairias profesijas, darbus. O kai reikėjo pasakyti kuo bus ateityje, tai dauguma save įsivaizdavo aktoriais ir dainininkais.

Nusprendėme prisidėti prie akcijos „Darom 2016“. Balandžio 22 dieną iškeliavome prie Nemuno rinkti šiukšlių. Gerokai padirbėję prie laužo kepėme dešreles, žaidėme žaidimus.

Daug dėmesio skyrėme namų darbų ruošai, vyresnieji padėdavo mažesniems.

Paskutinę balandžio mėnesio savaitę ruošėmės Mamyčių dienos šventei, mokėmės dainelių ir eilėraščių, darėme dovanėles.

Gegužė – mėnuo be smurto, tad šiai temai skyrėme ypatingą dėmesį. Vedėme popietę „Piešk vaikystę“, kalbėjomės kaip gyventi nepatiriant patyčių, nesityčiojant iš kitų.

Daug laiko leidome gamtoje, kūrėme laukinių gėlių kompozicijas, darbelius iš rastos gamtinės medžiagos. Visus eksponatus, darbelius demonstravome parodėlėje.

Vedėme konkursą „Pažink savo kraštą“. Aplankėme miestelio gaisrinę, apžiūrėjome gaisro gesinimo techniką, išklausėme instruktažą, kaip elgtis kilus gaisrui.

Skaitėme knygeles, ruošėme pamokas, žaidėme kompiuterinius ir stalo žaidimus, žiūrėjome animacinius filmukus. Esant geram orui, lauke žaidėme sportinius žaidimus.

Paskutinę gegužės savaitę su nekantrumu laukėme išvykos į Jurbarką, kur vyko VDC sueiga, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai. Paruošėme programėlę. Renginys labai patiko. Žaidimus vedė savanoriai. Aplankėme Jurbarko krašto muziejų, kuriame sužinojome daug naujo apie mūsų kraštą, vaikščiojome po parką ir dvarą, bandėme nusikelti į 19 amžių. Smagiai nusiteikę su dovanomis grįžome namo. Mėnuo baigėsi ruošiantis Tėvo dienai.

Liepos – rugsėjo mėnesiais vykdyta daug įvairių veiklų. Liepos mėnesį pradėjome mokydamiesi Lietuvos Respublikos himną. Kalbėjomės apie Lietuvos valstybės susidarymą, jos įkūrėją Mindaugą. Piešėme kaip įsivaizduojame savo šalį prieš daugelį metų.

Daug dėmesio skyrėme higienos įgūdžių formavimui, kalbėjome apie dantų valymą, su mergaitėmis – apie plaukų priežiūrą.

Parke rinkome gamtinę medžiagą, kurią panaudosime rudenį ir žiemą darydami įvairius darbelius.

Kiekvieną dieną žaidėme įvairius sportinius ir judriuosius žaidimus: krepšinį, futbolą, kvadratą. Organizavome užsiėmimus įvairiomis gyveniškomis temomis: mitybą, daržoves, salotų

gaminimą, vaisius, uogas.

Labai daug laiko praleidome gamtoje: aplankėme parke esančius įdomius objektus, rinkome šiukšles. Dažnai ėjome prie Nemuno, statėme smėlio pilis, braidėme po vandenį.

Paskutinį vasaros mėnesį daug laiko leidome gamtoje: žaidėme futbolą, krepšinį, kvadratą ir kitus įvairius žaidimus, mokėmės pažinti grybus, uogas. Eidavome į mišką grybauti, uogauti, rinkti įdomią gamtinę medžiagą savo darbeliams, kuriuos darysime žiemą. Gamta ne tik grožėjomės, bet ir ją piešėme.

Daug laiko skyrėme gražiausiai rugpjūčio šventei – Žolinėms. Vaikai darėsi puokšteles, kad per Žolinių atlaidus galėtų jas pašventinti bažnyčioje.

Paskutinė rugpjūčio savaitė buvo skirta persikėlimui į naujas patalpas, jų sutvarkymui ir pritaikymui veiklai. Dabar mes turėsime atskirus kabinetus pamokų ruošai, žaidimams ir užsiėmimams, valgymui. Turėsime ir internetą. Taip pat savo turimą turtą papildėme žaislais ir knygomis.

Rugpjūčio 31 d. surengėme popietę, skirtą atsisveikinimui su vasara, kalbėjomės apie drauge praleistas dienas, planavome ateitį, vaišinomės skanumynais.

 Rugsėjo 1-ą dieną – Mokslo ir žinių dieną – rinkomės į bažnyčią. Po šv. Mišių pakvietėme tėvelius į atnaujintas VDC patalpas, kad išsakytų savo pageidavimus ir susipažintų su VDC veikla nauju 2016 – 2017 mokslo metų laikotarpiu.

VDC lankyti išreiškė norą virš 30 vaikų, tai daugiau negu numatyta projekte, todėl pirmenybė suteikta tiems, kurie į mokyklą važiuoja autobusu ir vaikams iš šeimų, turinčių materialinių sunkumų, stokojančių socialinių įgūdžių. Cenrtą lankančių vaikų amžius 5 – 15 metų. Susirinkimo metu akcentavome, kad svarbu ne tik užimtumas įvairia veikla, bet ir pamokų ruoša. Netrukus paaiškėjo, kad dalis vaikų neturi higienos įgūdžių, negeba naudotis šaukštu, šakute.

Esant geram orui, daug laiko leidome gamtoje: rinkome gamtinę medžiagą, aptarėme ką bus galima iš jos padaryti. Organizavome greičiausio konkursą, bet apdovanojome visus dalyvavusius.

Didžiausias renginys, kuriame dalyvavome ir padėjome pasiruošti, buvo respublikinis maironiečių sambūris. Kartu su maironiečiais dalyvavome įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose.

Paskutinę rudens savaitę vaikai ruošėsi rudenėlio šventei. Nešė įvairias sodo ir daržo gėrybes iš kurių buvo padaryta parodėlė. Šventė vyko parke: dainavome, žaidėme žaidimus, kūrenome laužą, kepėme dešreles.

Rugsėjo 26 d. minėjome Europos kalbų dieną, kalbėjome apie įvairias kalbas, jų savitumą.