Lithuanian English French German Norwegian Russian

Jurbarko vaikų dienos užimtumo centro veiklos

Jurbarko vaikų dienos užimtumo centrą lanko 30 vaikų.

Trumpai apie 2016 metų II-ojo ir III-ojo ketvirčių veiklas:

Balandžio - birželio mėnesiais vaikų dienos užimtumo centre buvo vykdoma įvairi veikla. Buvo tvarkoma aplinka, puošėme aplinką gėlėmis. Atšilus orui organizuojamos iškylos į gamtą. Buvo organizuotos kalendorinės šventės: mamyčių diena, vaikų gynimo diena. Vyko saugaus eismo valandėlė.

 

 

Dailės užsiėmimai- tai pažinimo, bendravimo, dvasinės raiškos ir kūrybinio mąstymo, vaizduotės, estetinio skonio ir poreikių ugdymo priemonė. Vaikai užsiėmimuose išmoksta ne tik suprasti spalvų kalbą, pažinti dailės raiškos priemones ir technikas, bet čia kyla norai pažinti ir kurti. Čia buvo liejama akvarele, piešiama guašu. Ne tik su teptukais, bet ir su kamuoliukais, šiaudeliais ir t.t. Savo vaizduotę vaikai galėjo išreikšti ir piešdami lauke ant grindinio su kreidelėmis.

Rankdarbių būrelyje vaikai mokosi kurti grožį savo pačių rankomis. Pasitelkdami įvairias technikas lavina kūrybinę vaizduotę, fantaziją, mokosi tvarkingumo, darbštumo, kruopštumo, pasitikėjimo savimi. Čia piešia, dekoruoja, lipdo, pina, lanksto, karpo ir t.t. Vaikai mokėsi kur ir kaip galima panaudoti nebereikalingus daiktus, ką dar galima gražaus ir naudingo padaryti iš seno laikraščio (pvz. darėme dubenėlius, papjė mašė būdu.) Buvo daromi darbeliai mugei, dovanos seneliams, mamytėms. (gėlyčių darymas kvilingo būdu). Berniukai mokėsi remontuoti baldus. Mergaitės mokėsi gaminti, siuvinėti, megzti, namų ruošos gudrybių.

Ritminė gimnastika- tai lavinimas, siekiant aktyvaus gyvenimo būdo, judesių tobulinimo, taisyklingos laikysenos formavimas. Čia derinami judesiai su muzika, stiprinamas saviraiškos siekis, relaksacinių gebėjimų gerinimas. Vaikai lankantys šį būrelį paruošė ir šokį mamyčių dienos proga.

Sporto būrelyje stiprinama vaiko sveikata. Siekiama mokyti bendradarbiavimo komandoje ir grupėje, per žaidimus (estafetes). Mokomasi žaidimų technikos. Čia lavinama mokinio motorika, koordinacija, vikrumas, suteikiamas judėjimo džiaugsmas, didinama ištvermė. Vasaros metu daug laiko praleidžiame lauke.

Paskutinę gegužės savaitę vyko VDC sueiga, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai. Žaidimus vedė savanoriai. Aplankėme Jurbarko krašto muziejų, kuriame sužinojome daug naujo apie mūsų kraštą, vaikščiojome po parką ir dvarą, bandėme nusikelti į 19 amžių.

 

Liepos - rugsėjo mėnesiais esant geram orui buvo organizuojamos iškylos į gamtą, parką, prie Nemuno, Dainų slėnio žaidimų aikštelę. Nuolat organizuojamos socialinės pamokėlės, higienos valandėlės, saugaus eismo pamokėlės. 

Skatinant įgyti žinių ir ugdyti bendravimo įgūdžius, buvo suorganizuota pažintinė ekskursija į Šiaulius. Aplankė Šiaulių universiteto botanikos sodą, dviračių muziejų, šokolado muziejų, dalyvavo edukaciniame užsiėmime (gamino saldainius), kryžių kalną. 

Patirti nuotykių, susipažinti su kaimo turizmu, vaikai keliavo į vienos dienos iškylą, į kaimo turizmo sodybą „Jurodis“. Taip pat turėjo vienos dienos iškylą prie vandens. 

Plėtojant temas apie sveiką mitybą, surengėme popietę „Valgyk sveikai“, artėjant grybų metui surengta popietė - pokalbis „Ar pažįsti grybus?“, taip pat buvo organizuotos popietės kaip: „Mano augintinis“, „Sveika mokykla!“. 

Teko dalyvauti bibliotekos surengtuose renginiuose: R. Dabruko knygelės pristatyme, ir „Burbulų gaudymas.“

Dailės užsiėmimai - tai pažinimo, kūrybinio mąstymo, vaizduotės, estetinio skonio ir poreikių

ugdymo priemonė. Vaikai užsiėmimuose savo vaizduotę galėjo išreikšti piešdami ar spalvindami, pūsdami akvarelę per šiaudelius. Piešdami netradiciškai, t.y. vienas kitam ant veidų, ir surengti „pabaisiukų šou“.

Rankdarbių būrelyje vaikai mokosi kurti grožį savo pačių rankomis. Pasitelkdami įvairias

technikas lavina kūrybinę vaizduotę, fantaziją. Čia piešia, dekoruoja, lipdo, pina, lanksto,

karpo ir t.t. Vaikai mokėsi kur ir kaip galima panaudoti nebereikalingus daiktus. (kaip pvz.

kamštelius nuo plastikinių butelių, iš stiklainiukų gamino žibintu, kuriuos buvo galima panaudoti šventėje. ) Lavino kruopštumą sukdami popierių ir darydami drugelius, bei audė iš siūlų. Kad išvykos į gamtą būtų linksmesnės, vaikai pasigamino aitvarus. Na, o iš parsineštų gamtinių medžiagų kūtė paveiksliukus.

Ritminė gimnastika - tai lavinimas, siekiant aktyvaus gyvenimo būdo, judesių tobulinimo,

taisyklingos laikysenos formavimas. Čia derinami judesiai su muzika, stiprinamas saviraiškos siekis, relaksacinių gebėjimų gerinimas. Šį kartą gimnastika organizavome daugiausiai gryname ore. 

 Sporto būrelyje stiprinama vaiko sveikata. Siekiama mokyti bendradarbiavimo komandoje ir

grupėje, per žaidimus (estafetes). Čia lavinama mokinio motorika, koordinacija, vikrumas,

suteikiamas judėjimo džiaugsmas, didinama ištvermė. Kadangi vasarą geras oras daug laiko

praleidžiame lauke. Organizuojami įvairūs žaidimai kamuoliais, balionais.

Esant karštoms dienoms, buvo galimybė išeiti prie fontanų ir ten smagiai praleisti laiką.