Europos samariečiai atvyko pasisemti patirties

Birželio 10-ąją Jurbarko samariečiai sulaukė būrio svečių – Europos samariečių sąjungos atstovų iš penkių Europos valstybių: Serbijos, Slovakijos, Makedonijos, Lenkijos, Latvijos ir svečiavosi dvi dienas. Aplankė Kauno ir Kauno rajono, Marijampolės, Kėdainių, Kelmės samariečius. Antrąją viešnagės dieną atvyko į Jurbarką. Samariečių viešnagės tikslas – pasidomėti, kaip vykdomi socialinės pagalbos vietos bendruomenei projektai.

Lietuvos samariečių bendrija, būdama Europos samariečių sąjungos nare, bendradarbiauja vykdydama įvairius Erasmus projektus. Labiausiai domino Jurbarke įsteigta labdaros valgykla ir senjorų, neįgaliųjų socialinės reabilitacijos užimtumo centras.

Pirmiausia delegacija apsilankė ir atvyko į Jurbarko samariečių valgyklą Kauno gatvėje, kur jau pasitiko Jurbarko samariečių bendrijos pirmininkė Kristina Vančienė ir programų koordinatorė Eglė Kimutienė. Svečiams buvo papasakota apie valgyklos darbo organizavimą bei pasiūlyta paragauti pietus, kokiais maitinami ir miesto skurstantieji.

Jurbarko samariečių valgykla jau 25 metus nemokamai 5 dienas per savaitę maitina 50-80 socialiai remtinų asmenų, jiems per metus taip pat išdalinama daugiau kaip 400 maisto paketų. Valgykla taip pat gamina pietus pardavimui, teikia pristatymo į namus paslaugą – taip uždirbami atlyginimai valgyklos darbuotojams.

Europos samariečių sąjungos atstovai apsilankė Raudonės ir Jurbarko vaikų dienos centruose, kurie įsteigti vieni iš pirmųjų. Organizacijos pirmininkė supažindino su Jurbarko samariečių bendrijos istorija ir veikla.

Jurbarko samariečių bendrija įsikūrė viena iš pirmųjų Lietuvoje – 1992 metais ir Jurbarko krašte turi daugiausia patirties, kaip paramą teikianti organizacija. Šiuo metu veikla vykdoma visame rajone, dirba 27 kvalifikuoti specialistai, aktyviai savanoriauja per 50 asmenų. Bendrijos pirmininkė džiaugiasi, kad pavyko suburti darbščią ir šaunią komandą, kuriai nesvetimas samariečių principas – „Skubėkime daryti gera!”

Devynis Jurbarke ir rajono seniūnijose veikiančius samariečių vaikų dienos užimtumo centrus lanko 250 vaikų ištisus metus, organizuojamos ir vasaros stovyklos.

Jurbarko samariečių įkurtame neįgaliųjų socialinės reabilitacijos centre vienišiems senjorams ir neįgaliesiems vykdomos sporto, sveikos mitybos, rankdarbių ir kitos įvairios veiklos bei užsiėmimai. Centrą lanko du kartus per savaitę per 20 asmenų.

Paramos punkte daugiau nei 1000 nelaimės ištiktų asmenų suteikta parama rūbais ir daiktais neatlygintinai. Taip pat samariečiai teikia senyvo amžiaus ir neįgalių žmonių priežiūros ir pagalbos jų namuose paslaugą bei pavežėjimo paslaugą ligoniams ar neįgaliesiems. Taip pat savanoriauja „Maisto banko” akcijose, pastaruoju metu renka ir teikia paramą nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams Lietuvoje ir Ukrainoje.

Jurbarko samariečiai projektinėse veiklose labai aktyvūs – iki šiol pasirašyta per pusantro šimto projektų.

„Šis Erasmus projektas jau besibaigiantis. Jau ir Lietuvos samariečių bendrijos atstovai buvo apsilankę Makedonijoje, Slovakijoje, Latvijoje, o liepos 3 d. Leipcige bus paskutinis šio projekto susitikimas. Tačiau bendradarbiaudami su Europos samariečiais dalyvaujame ekstremalių situacijų valdymo, pirmosios pagalbos teikimo ir kituose pačiuose įvairiuose projektuose. Mes mokomės iš kitų ir labai gražu, kad ir patys mokome, ir turime ką parodyti” – sakė Jurbarką aplankiusi Lietuvos samariečių bendrijos prezidentė.